Home>>Ogród i Taras>>Trwała ochrona drewna wokół domu
Drewno wokół domu
Ogród i Taras

Trwała ochrona drewna wokół domu

Drewno to piękny i funkcjonalny surowiec, który doskonale odnajduje się w najróżniejszych zastosowaniach. Szczególny urok i swobodę nadaje ogrodowym aranżacjom, tworząc atmosferę sprzyjającą relaksowi na świeżym powietrzu. Jeśli chcemy, aby nasza przydomowa przestrzeń posłużyła nam na lata, warto zainwestować w odpowiednią ochronę elementów wyposażenia ogrodu wykonanych z naturalnych materiałów. Pomogą w tym produkty do konserwacji drewna, dzięki którym oprócz zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem zmiennej pogody, osiągniemy też wymarzony efekt estetyczny.

Drewniany taras to idealne miejsce na korzystanie z bliskości natury. Jednak silne nasłonecznienie, niskie temperatury i wilgoć mogą mieć niekorzystny wpływ na wyeksponowane deski tarasowe. Dlatego tak ważna jest ich odpowiednia ochrona i pielęgnacja z wykorzystaniem profesjonalnych produktów, by zachwycały swym pięknem przez cały rok. Dla osób pragnących zadbać nie tylko o zabezpieczenie powierzchni tarasu, ale też o jego ładny, jak najbardziej naturalny wygląd, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalistycznych olejów, jak np. Tikkurila Valtti Wood Oil Akva. To produkt o wodorozcieńczalnej formule, który wnika głęboko w strukturę drewna, zabezpieczając je przed wilgocią i zabrudzeniami, a co najważniejsze ograniczając pękanie powierzchni. Olej może być barwiony na 55 odcieni z mieszalnika, dzięki czemu pomalowane nim deski zyskają eleganckie, półtransparentne wykończenie, perfekcyjnie współgrające z pozostałymi elementami zewnętrznego wystroju.

W celu uzyskania maksymalnej ochrony, olej najlepiej nakładać co roku

Obowiązkowym elementem błogiego odpoczynku w przestrzeni wokół domu są wygodne i zadbane meble ogrodowe. To od nich w dużej mierze zależy charakter przydomowych aranżacji. Najbardziej uniwersalne są krzesła, stoły i ławki wykonane z drewna – ten szlachetny surowiec dobrze sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych stylizacjach. Należy jednak pamiętać, że ze względu na swoje naturalne pochodzenie, wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze drewniane meble posłużą nam na wiele sezonów, do ich konserwacji zastosujmy produkty gwarantujące trwałość, a przy tym doskonałe walory estetyczne. Powyższe wymagania spełnia lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete. Została ona stworzona na bazie innowacyjnej technologii Triple Resin System, czyli połączeniu trzech wysokiej jakości żywic, co pozwala na skuteczne zabezpieczenie powierzchni przed warunkami atmosferycznymi. Do tego produkt jest bardzo wygodny w stosowaniu – chroni drewno już po godzinie od nałożenia, a jego szybkoschnąca formuła pozwala na zakończenie prac w ciągu jednego dnia. Lakierobejca jest dostępna w 8 gotowych kolorach, a także kilkudziesięciu odcieniach z mieszalnika.

Dodaj komentarz