Home>>Wnętrza>>Styl glamour – czy znalazł się we wnętrzarskich trendach 2022?
Wnętrza

Styl glamour – czy znalazł się we wnętrzarskich trendach 2022?

O stylu glamour jest głośno już od wielu sezonów i wiele wskazuje na to, że to się nie zmieni. Oczywiście ma on swoje wzloty i upadki pod względem popularności, niemniej dobrze sobie radzi we wnętrzarskich trendach 2022. Stawiane na pierwszym miejscu są w nim tendencje do personalizowania wnętrz, a styl glamour mocno temu sprzyja. Co jest w nim najbardziej charakterystyczne? Sprawdźmy.

Jak wygląda wnętrze w stylu glamour?

Styl glamour nie jest przede wszystkim jednoznaczny, co sprawia, że mocno można go spersonalizować, a na to właśnie liczą projektanci w roku 2022. Stawianie na wszystko, co nas definiuje mocno sprzyja tworzeniu mieszkań oraz domów w których po prostu chce się być. Oznacza to, że to samo możemy robić ze stylem glamour – brać z niego wszystko, co najlepsze, a także to, co nas osobiście definiuje.

To, co łączy aranżacje mieszkań w stylu glamour to na pewno stawianie na pikowane, i masywne meble. Często są one zdobione, nawiązują do baroku, a ten jak wiadomo, opływał w luksusach oraz przepychu. Jednak tutaj uwaga – należy zachować zdrowe podejście do tematu arażacji, aby zwyczajnie nie przesadzić z ilością dodatków. Pamiętajmy, że to co modne to jedno, a to, co pasuje do naszego mieszkania, to drugie.

Co na ściany w stylu glamour?

Na ściany w stylu glamour na pewno sprawdzi się wszystko, co błyszczy. Doceńmy więc potencjał aranżacyjny błyszczących lamp z których bije przyjemne dla oka światło. Kolejna ważna kwestia – to lustra. Te ze srebrnymi ramami lub te ze złotymi dodadzą bez wątpienia wnętrzu animuszu i sprawią, że ciężko będzie obok niego przejść beznamiętnie. Ważne jest także to, że dodadzą optycznie metrażu, nawet przy najmniejszych przestrzeniach w bloku.

Jakie meble do stylu glamour?

Meble jak już wspomnieliśmy mają być masywne, ale dobrze też, jeśli będą się czymś wyróżniały. Może być to nieoczywisty kolor, albo na przykład mieniące dodatki w przestrzeniach między pikowaniem. Najważniejsze jest to, aby wpisać się w indywidualne oczekiwani i nie przesadzić z ilością. O ile w stylu glamour dominuje przede wszystkim przepych, to nie zawsze ma od dobry odbiór. Czasem im bardziej chcemy utrzymać się w konwencji, tym osiągamy efekt wręcz groteskowy, a przecież nie tym mowa. Ma być przede wszystkim stylowo – w końcu o to w tym wszystkim chodzi. Nie bez znaczenia ma być personalizacja. Przepis na modne wnętrze 2022 maluje się właśnie w ten sposób.

Dodaj komentarz