Home>>Wnętrza>>Nogi do stołu – na jaki materiał postawić?
nogi do stolow
Wnętrza

Nogi do stołu – na jaki materiał postawić?

Nogi do stołu wykonane są z różnorakich materiałów. Rodzaj zastosowanego surowca wpływa przede wszystkim na estetykę oraz wytrzymałość konstrukcyjną. Na jaki więc warto postawić? Który będzie najlepszy i spełni nasze indywidualne oczekiwania? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się dobre nogi do stołu?

Dobre nogi do stołu charakteryzują się zarówno wysoką estetyką wykonania, jak i dużą wytrzymałością. Wyróżniają się świetnym dopasowaniem do wszelkiego rodzaju blatów. Są także bardzo łatwe w montażu. W standardzie wyposażone są w elementy montażowe, do których wystarczy użyć wkrętów o określonych rozmiarach. Na rynku dostępny jest szeroki ich wachlarz w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dlatego dopasowanie ich do każdego rodzaju mebli nie powinno mieć sprawić problemu.

Jaki najlepszy materiał, z którego wykonane są nogi do stołu?

Nie ma jednego, uniwersalnego materiału, który sprawdzi się w przypadku każdych nóg od stołu. Wybór zależny jest przede wszystkim od potrzeby stworzenia konkretnej stylistyki danego wnętrza. Niebagatelne znaczenie ma także surowiec, z którego wykonany jest blat. Warto także zwrócić uwagę na cenę oraz jakość wykonania.

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów, z którego wykonane są nogi do stołu. Obecnie praktycznie każdy produkt wykonany z tego surowca, cechuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Świetnie wkomponowuje się zwłaszcza w lekkie meble drewniane, rzadziej wybierany jest do ciężkich blatów, wykonanych na przykład z niezwykle stylowego marmuru lub granitu.

Ogromną popularnością cieszą się metalowe nogi do stołów. Bardzo często używa się ich do tworzenia oryginalnych i nietypowych kompozycji do wnętrz w stylu industrialnym. Nogi wykonane z metalu są w stanie przyjąć na siebie nawet większe obciążenia i są przy tym niezwykle solidne i odporne na uszkodzenia. Pokrywa się je specjalnym rodzajem farby, który sprawia, że prezentują się niezwykle estetycznie. Takie produkty oferuje między innymi firma R-Mix.

Dodaj komentarz