Home>>Budowa i Remont>>Na czym polega technologia anhydrytowa?
technologia anhydrytowa
Budowa i Remont

Na czym polega technologia anhydrytowa?

Technologia anhydrytowa stosowana jest współcześnie bardzo często. Wynika to głównie z jej korzyści, które obejmują na przykład obniżenie kosztów inwestycji oraz przyśpieszenie wszystkich prac związanych z posadzką. Na czym jednak polega?

Czym właściwie jest technologia anhydrytowa?

Technologia anhydrytowa to specjalna mieszanka różnych substancji i składników, która pozwala na wykonanie wylewki na posadzkę. Nie tylko można dzięki niej oszczędzić pieniądze, ale również zupełnie skrócić czas tradycyjnego czekania na wyschnięcie. Wystarczy dać jej 2 dni.

Pianobeton w Opolu to właśnie ta substancja, którą się wykorzystuje. Ma ona właściwości samopoziomujące się, co sprawia, że nie trzeba wykonywać jakichkolwiek prac pielęgnacyjnych, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych betonowych wylewek.

Wylewki wykonane w takiej technologii to również oszczędność energii, ponieważ doskonale przewodzi ciepło, na przykład za pomocą ogrzewania podłogowego. Warto o tym pamiętać chcąc wykonać je w określonych pomieszczeniach w domu.

Technologia anhydrytowa – korzyści

Taka technologia posiada wiele różnego rodzaju zalet. Przede wszystkim należy podkreślić komfort prac z taką substancją, która na początku swojego tężenia jest zupełną cieczą. Może dotrzeć w każde szczeliny oraz dokładnie wypełnić całą powierzchnię posadzki.

Dodatkowo na powierzchni wylewki można bez większych problemów układać zarówno gres, ceramikę oraz kamienie naturalne. Jest odporna na zginania oraz ściskania, które wynikają nie tylko z eksploatacji, ale również materiałów, które się na niej znajdują.

Idealnie gładka powierzchnia, którą można uzyskać, sprzyja między innymi wykładaniu płytek. Mogą zostać one rozłożone przede wszystkim równomiernie bez jakichkolwiek obaw o ich pękanie lub uszkodzenie.

Technologia anhydrytowa polega na skumulowaniu wielu różnorodnych zalet w pianobetonie. Bezpośrednio przyczyniają się one do oszczędzania i nie tylko.

Dodaj komentarz