Home>>Ogród i Taras>>Na co zwrócić uwagę, wybierając kamień ogrodowy?
kamien ogrodowy
Ogród i Taras

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamień ogrodowy?

Jeżeli decydujemy się na kamień ogrodowy, to powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Są to bardzo interesujące rozwiązania wizerunkowe, ale musimy pamiętać o tym, jaki rodzaj takiego produktu wybrać. Ważne są kształty i rozmiary, a także kolorystyka. Kamień musi być także trwały, odporny na eksploatację i łatwy w konserwacji.

Kluczowe kwestie przed wyborem kamienia ogrodowego

Na początek więc zawsze warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj kamienia ogrodowego może nas najbardziej zadowolić. Mamy przecież dostępne różnorodne typy takie jak granit, piaskowiec albo wapień. Popularny będzie również bazalt, który może zagwarantować bardzo ciekawe efekty stylistyczne. Pamiętajmy także o tym, gdy decydujemy się już na kamień ogrodowy w Wadowicach, że wszystkie takie rodzaje będą charakteryzować się unikalnymi właściwościami, a także wyglądem i teksturą.

Na pewno najpierw warto zastanowić się nad tym, co konkretnie będzie pasować do stylu ogrodu i będzie spełniać nasze oczekiwania, jeżeli chodzi o trwałość i wytrzymałość. Musimy pamiętać przede wszystkim o kształtach i rozmiarach. W końcu kamieniu ogrodowe będą występować w wielu różnych wariantach. Możemy zdecydować się na większe, które będą na przykład centralnym punktem w ogrodzie. Z kolei mniejsze będą pełniły funkcję idealnych estetycznych akcentów.

Czy kamień ogrodowy może być kolorowy?

Problematyczną kwestią będzie także kolorystyka takich produktów. Dostępne są naturalne odcienie szarości i brązu, a także bardziej intensywne kolory takie jak czerń żółć i zielenie. W przypadku kolorystyki trzeba ponownie odnieść się do stylistyki, która jest już obecna w ogrodzie. Barwy powinny harmonizować zresztą otoczenia.

Na te czynniki zwróci uwagę zresztą każda firma budowlana, która sprzedaje takie artykuły lub będzie się zajmować ich montażem. Poza tym niezwykle ważnym zagadnieniem będzie także trwałość i odporność takich materiałów na czynniki atmosferyczne i obciążenia. Należy sprawdzić specyfikację produktów i dowiedzieć się jak kamień będzie znosić deszcz, mróz albo słońce.

Dodaj komentarz