Home>>Wnętrza>>Modne kolory we wnętrzach 2023 – na które warto stawiać?
Wnętrza

Modne kolory we wnętrzach 2023 – na które warto stawiać?

Rok 2022 bezapelacyjnie należał do kolorów ziemi – a wśród nich przede wszystkim do butelkowej zieleni, szarości, bieli w różnych odcieniach, jak również brązów oraz beżowych tonacji. W 2023 ta tendencja będzie również bardzo zauważalna, ale bardziej jako tło. Tło dla ożywczych tonacji, które wniosą do pomieszczeń ogromną dawkę energii i sprawią, że będą one sprzyjały chęci nabierania sił do działania. Sprawdźmy więc, jakie kolory będą modne w nadchodzących miesiącach.

Modne kolory 2023 – postaw na czerwień w roli głównej

Czerwień wraca w wielkim stylu. Nie była ona już bardzo długo doceniana przez projektantów, jednak jak widać, trendy kolorystyczne we wnętrzach mają swoje wielkie powroty. Czerwone odcienie właśnie to udowadniają. Pojawiają się zarówno na ścianach, jak również w dodatkach, akcesoriach oraz na meblach. A może czerwone zasłony lub dywany? Proszę bardzo, zwłaszcza, kiedy w pomieszczeniu pojawiają się kolory ziemi. Czerwienie tworzą z nimi zgrane kontrasty, ale potrafią także dobrze odnaleźć się w roli sprzymierzeńca w aranżacji – duet z beżem czy też szarością.

Wnętrzarskie trendy kolorystyczne 2023 – moda na nieoczywiste duety

Im bardziej kontrastowo tym lepiej. I jeszcze jeśli do tego w tle damy stonowane barwy, to tego rodzaju wnętrza pokochają projektanci jak również miłośnicy dobrego designu w najlepszym wydaniu. Bardzo zauważalna jest tendencja do tego, aby łączyć na przykład barwę pomarańczową z niebieską. Tutaj mamy do czynienia z dość mocno kontrastowym duetem, jednak sprawdza się on we wnętrzach w których stawiamy na energię oraz eklektyzm w rolach głównych.

Żółty, zielony, a może beż? Modne kolory we wnętrzach 2023

Wśród bardzo modnych kolorów we wnętrzach 2023 ważną rolę odgrywają także barwy ziemi w pakiecie z żółtymi tonacjami. Te bardzo mocno wkradły się do świadomości projektantów i amatorów dobrego designu i niewiele wskazuje na to, aby szybko miały oddać prym innej tonacji.

Nadal na topie pozostają kolory w postaci barw ziemi. Tego rodzaju tonacje świetnie współgrają z tendencjami, na jakie jest teraz moda. Mowa rzecz jasna o stylu eko, który święci triumfy już od lat. Najbardziej gorące tendencje, jakie można w nim zauważyć, to ukłon w kierunku naturalnych materiałów, takich jak drewno czy rattan. Do tego połączenie z bawełną, wełną czy lnem i mamy już wnętrze w którym chce się spędzać letnie dni i długie jesienne wieczory.

Dodaj komentarz