Home>>Nieruchomości>>Lato wszędzie, lato na budowach
Lato na budowie
Nieruchomości

Lato wszędzie, lato na budowach

Tegoroczne lato sprzyja budowom. Mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej wielkopolskie inwestycje deweloperskie postępują zgodnie z harmonogramem. Klienci poszukujący własnych czterech kątów mają spory wybór spośród domów, mieszkań i kompaktowych kawalerek zarówno w granicach Poznania, jak i poza powiatem poznańskim.

Ostatnie tygodnie to czas wzmożonej pracy na budowach. Nadal stosowane są wszelkie środki ostrożności oraz nowe rozwiązania w funkcjonowaniu wielu podmiotów biorących udział w realizacji projektów mieszkaniowych. – Branża deweloperska zastosowała szereg działań, które pozwalają bezpiecznie dopełniać zobowiązań wobec klientów i partnerów. Wszyscy prowadzimy budowy w podwyższonym rygorze sanitarnym, by prace postępowały zgodnie z założonymi harmonogramami. Kontynuujemy rozpoczęte inwestycje, wprowadzamy nowe, jak i dokonujemy procedur odbiorowych. Budujemy gospodarkę w nowej rzeczywistości – podkreśla Robert Łopiński, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Deweloperzy uspokajają

Na wielkopolskich budowach nie odnotowano przestojów. Większość z nich postępuje zgodnie z planem, a pierwotne terminy odbiorów nie są zagrożone. – Agrobex regularnie rozwija swoje inwestycje. Sytuacja z Covid 19 nie spowodowała przestojów na budowach. To nie pierwszy raz kiedy dostosowaliśmy się do nowych warunków, zatem terminy realizacji były i są niezagrożone – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Deweloper kończy prace związane z ostatnim już budynkiem poznańskiego osiedla Wilczak 20. Z kolei w Zalasewie trwa budowa pierwszego budynku w ramach projektu Radosna IV, a do sprzedaży trafiły 2 budynki czyli łącznie 108 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 36,32 do 68,94 mkw. Zgodnie z harmonogramem przebiegają również prace na inwestycji Zielone Pobiedziska, Kleszczewo Park oraz Osiedle Silesia na terenie Zielonej Góry. Podobnie sytuację ocenie EBF Development, który od lipca przeprowadza odbiory w budynku nr osiem na osiedlu Reduta Nowe Podolany. – Nasze terminy pozostały niezagrożone, a nawet udało się przekazać klucze do mieszkań wcześniej niż zakładał harmonogram. Zaś budynek nr 9 sukcesywnie pnie się w górę. Część budynku osiągnęła już poziom 6 kondygnacj – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Swoje projekty rozwija również Proxin Investment. Deweloper, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, premierowo wprowadził do sprzedaży VI etap osiedla Nowe Ogrody i planowo kontynuuje nadmorski projekt Nautic Park. – W najnowszym etapie Nowych Ogrodów prowadzimy prace ziemne, stawiamy fundamenty, a do końca miesiąca pojawi się na budowie żuraw, zaś w piątym etapie trwają prace wykończeniowe. Przygotowujemy elewację, montujemy balustrad balkonowe oraz wykonujemy drogi dojazdowe – informuje Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. Nowość pojawiła się także od Sky Investments. Na osiedlu Rodzinne Podolany ruszyła sprzedaż kolejnego etapu, który objął budowę mieszkań dwupoziomowych z tarasami na dachu oraz domów z ogrodami w zabudowie szeregowej. – Równolegle z wprowadzeniem do sprzedaży dwóch nowych szeregów – C i F – rozpoczęliśmy też ich realizację. W sierpniu zostaną wykonane fundamenty i ściany fundamentowe – mówi Małgorzata Walczak-Łondka, specjalista ds. sprzedaży firmy Sky Investments.

Wielkopolska tętni życiem na budowach

Poznań to plac budowy. Nowe inwestycje deweloperskie powstają w każdej części miasta. Śródka i Nadolnik są miejscami, w których projekty prowadzi Grupa Partner. W inwestycji Śródka OdNowa2 osiągnięto poziom 40% zaawansowania, a do końca września budowa będzie na półmetku. W większej części budynku stoją mury trzeciej kondygnacji i wylewane są stropy nad piętrem. – Natomiast w II etapie Nadolnik Compact Apartments trwa palowanie fundamentów pod halę garażową, a już wkrótce budynek zacznie piąć się w górę – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Dalej, na Winiarach blisko końca znajduje się budowa Leonarda 8. DRN Concept Deweloper przygotowuje się do procesu odbiorowego i przekazywania kluczy. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. W niedalekiej odległości powstaje Piątkowska 103. Projekt Quadro Development zakłada powstanie 42 mieszkań. Tutaj w realizacji są mury parteru. – W najbliższym czasie wylane zostaną również stropy nad parterem – podkreśla Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Winogrady tętnią życiem za sprawą realizacji osiedla Enklawa Winogrady. Deweloper jednocześnie buduje trzy budynki, łącznie 120 lokali. – Budowa jest już na bardzo zaawansowanym etapie i zmierzamy do jej zakończenia. W budynku A i C, trwają prace wykończeniowe, montowane drzwi do mieszkań, windy oraz balustrady i estetyczne osłony balkonowe. Budynek B zyskuje właśnie elewację – zaznacza Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. W północno-zachodniej części Poznania, w rejonie Jeziora Kierskiego powstaje Osiedle Przy Jeziorach. Pierwszy etap z sukcesem został oddany do użytkowania, a do sprzedaży trafił drugi. – Budowę rozpoczęliśmy w trudnym gospodarczo momencie, jednak terminy pozostają niezagrożone. Wszystkie prace postępują według planu. Pierwszy dom dwulokalowy ma ściany parteru, w następnym wylewane są fundamenty – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place.

Poza Poznaniem zgodnie z harmonogramami

Poza stolicą wielkopolski lato również sprzyja budowom. W lokalizacji Komorniki-Rosnowo w przygotowaniu znajduje się Osiedle Owocowe, które obejmie realizację 10 domów, łącznie 20 lokali. – Aktualnie prowadzimy prace porządkowe, przygotowujące teren pod I etap inwestycji, a od września startujemy z budową – podkreśla Sonja Łykowska, prezes zarządu Gravis Developer. Pozytywne informacje płyną też z gminy Kórnik. Na finiszu jest I etap Domów w Szczytnikach, w ramach którego deweloper przygotował osiem lokali. – Obecnie nasi fachowcy ocieplają budynek i przygotowują elewację, którą wykonują z wełny mineralnej. By podnieść komfort mieszkania, zdecydowaliśmy się na darmowy montaż ogrzewania podłogowego na parterach domów oraz rolety zewnętrzne – zaznacza Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. W gminie Swarzędz działa KM Building, realizujący zgodnie z planem Zalasewo Park. – W budynku oznaczonym nr 2 zakończono prace dekarskie. Dwa piętra posiadają już tynki, a lokale na I piętrze oraz parterze gotowe posadzki. Kolejny budynek, nr 3, osiągnął poziom dwóch kondygnacji – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Według harmonogramów postępują inwestycje Greenbud Developement. W I etapie Nowego Jasina budowlańcy kończą ściany drugiego piętra, wykonują prace dekarskie na dachu i tynki wewnętrzne. Wykonano pierwsze elewacje zewnętrzne i montaż stolarki okiennej w pierwszych lokalach. – W przypadku IV etapu Zielonych Rabowic II budynki znajdują się na różnym stopniu zaawansowania. W części domów trwają prace wykończeniowe, konkretnie w lokalach C25-C32. Wkrótce będzie podłączony prąd i wykonane podjazdy z kostki brukowej. W kolejnych domach są wylewane posadzki. W trzeciej części etapu zaczynają się prace dekarskie i wkrótce zostaną wstawione okna. Natomiast w czwartym rzędzie kończą się prace murarskie, kończymy ściany działowe w domach – podsumowuje Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu w firmie Greenbud Development. Zaś blisko północnej części Poznania wystartowała nowa inwestycja – Nowa Murowana 2. Kontynuacja udanego projektu deweloperskiego zakłada powstanie 26 mieszkań. – W lipcu rozpoczęły się regularne prace na budowie, a więc stawianie fundamentów. Obecnie pierwszy budynek został wzniesiony na wysokość piętra i pnie się w górę – zauważa Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana 2.

Dodaj komentarz