Home>>Budowa i Remont>>Kraty pomostowe – o czym mowa w praktyce?
Budowa i Remont

Kraty pomostowe – o czym mowa w praktyce?

metalKraty pomostowe są konstrukcjami wykonanym z metalu. Możemy je spotkać praktycznie wszędzie, zwłaszcza w sklepie czy na ulicy, jak również w fabryce czy na placu budowy. Pełnią różne funkcje, a do tego są wytrzymałe i pozwalają na różnorodność. Jakie są ich zalety?

Czym są kraty pomostowe?

Kraty pomostowe wykonane są z płaskowników nośnych ułożonych równolegle do siebie i połączonym elementami łączącymi. Mocne połączenie elementów sprawia, że uzyskana płaszczyzna jest trwała i stabilna. Zaletą tego rodzaju rozwiązań jest niewielka masa przy jednoczesnej sztywności i odporności. Dzięki temu konstrukcja nie ulega odkształceniom. Jest odporna na kontakt z różnymi materiałami czy substancjami chemicznymi. Po zabezpieczeniu przed korozją, mogą być wystawione na działanie warunków atmosferycznych. Ażurowa konstrukcja krat pomostowych sprawia, że dobrze znoszą obciążenie wiatrem czy zalegający śnieg. Ciągi komunikacyjne wykonane z krat pomostowych łatwo utrzymywać w czystości, także przy dużym zapyleniu.

Kraty pomostowe i ich zastosowanie

Kraty pomostowe, które można zamówić w firmie Metalzbyt, mają wiele zastosowań. Mogą być wykorzystywane jako nawierzchnia pomostów, schodów, przejść przy instalacjach przemysłowych. Mogą być podstawą podestów czy ramp magazynowych. Sprawdzają się także jako przejścia i schodnie przy kominach przemysłowych, masztach i taśmociągach. Kraty pomostowe wykorzystuje się w branży magazynowej, jako wypełnienia regałów paletowych. Są także wykorzystywane w konstrukcji niektórych maszyn czy urządzeń, jako platformy serwisowe czy przejścia.

Sprawdzają się także w przemyśle wydobywczym, na statkach czy w urządzeniach portowych. W tymczasowych przejściach nad torami czy ulicami, kraty pomostowe są wykorzystywane jako kładki dla pieszych. Są także używane jako element dekoracyjny czy użytkowy w budynkach biurowych lub mieszkalnych, które utrzymane są w klimacie industrialnym.

Prosta, a jednocześnie funkcjonalna konstrukcja krat pomostowych sprawiła, że producenci oferują ich kilka rodzajów. Można wybierać, więc, z modeli dostosowanych do konkretnych zastosowań.

Dodaj komentarz