Home>>Wnętrza>>Kamień naturalny – zastosowanie w budownictwie
naturalny kamien
Wnętrza

Kamień naturalny – zastosowanie w budownictwie

Kamień naturalny to materiał, który jest coraz chętniej stosowany w budownictwie. Wybierany jest do aranżacji wnętrz, jak również aranżacji ogrodów. Jest uniwersalny, a do tego trwały. Zapewnia we wnętrzu niepowtarzalną estetykę i naturalność. Jest również wykorzystywany do budowy domów. Ma on wiele właściwości i zastosowań, które wpływają na jego powszechną dostępność. 

Dlaczego kamień naturalny wykorzystuje się w budownictwie?

Kamień jest materiałem, który wykorzystuje się w budownictwie. Można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Hurtownia kamieniarska Ega dostarcza surowiec, który sprawdzi się przy budowie fundamentów, jak różnego rodzaju sklepień podsufitowych czy dekoracyjnych sokołów. Rodzaje kamienia, które wykorzystywane są w budownictwie to: granit, piaskowiec, bazalt, marmur, trawertyn. 

Kamień naturalny może być wykorzystany jako elewacja, a także element architektury ogrodowej. Sprawdza się we wnętrzach urządzonych w rustykalnym stylu. Wykorzystuje się go jako materiał do budowy ogrodzeń. Jest popularnym materiałem, wykorzystywanym do budowy grilla. 

Zastosowanie kamienia naturalnego

Kamień naturalny ze względu na swoją trwałość i uniwersalność, jest materiałem, który cieszy się uznaniem architektów. Wykorzystywany jest do aranżacji wnętrz. Zazwyczaj stosuje się go na posadzki, na ściany. Sprawdza się jako materiał wykończeniowy ścian na zewnątrz i wewnątrz budynków. Może zastąpić gres czy terakotę. Na ścianach łazienki zamontować mozaikę kamienną lub płyty z trawertynu, piaskowca czy granitu. Wykorzystywany jest do  zrobienia tarasów, czy schodów, kominków, czy wykończenia łazienki. Sprawdza się w holach budynków użytkowych, łazienkach, a nawet salonach i kuchniach. Znajduje także zastosowanie w ogrodzie. Najczęściej używa się gresu lub żwiru, które są wykorzystywane do układania ścieżek czy skalniaków. 

Jest doskonały dla alergików, gdyż jest odporny na wilgoć. Jest trwały, co oznacza, że jest odporny na zniszczenia i czynniki atmosferyczne. Prezentuje się bardzo elegancko i wytwornie.  

Dodaj komentarz