Home>>Instalacje>>Jaki piec gazowy będzie najlepszy do ekologicznego domu?
piec gazowy
Instalacje

Jaki piec gazowy będzie najlepszy do ekologicznego domu?

Decydując się na budowę domu trzeba zdecydowanie podjąć wiele trudnych decyzji, między innymi dotyczących wyboru sposobu ogrzewania. Wciąż najbardziej popularnym rozwiązaniem jest gaz. Choć koszty wykonania i uruchomienia instalacji nie są małe, ten rodzaj paliwa jest bardzo wygodny, kaloryczny, a co za tym idzie, efektywny. Jedną z kluczowych kwestii jest to, aby dobrać odpowiedni piec, zarówno do ogrzewania, jak również podgrzewania ciepłej wody.

Ogrzewanie domu niestety z roku na rok kosztuje coraz więcej, dlatego przede wszystkim budując dom, warto wybrać takie rozwiązanie, które będzie jak najbardziej odpowiadać naszym potrzebom, jak również które będzie jak najlepiej dopasowane do specyfikacji obiektu.

Z jednej strony powinniśmy wybrać takie, które będzie energooszczędne, natomiast z drugiej przede wszystkim zadbać o prawidłową izolację domu, aby było żadnych mostków termicznych, aby przez przegrody nie uciekało ciepło. Wtedy ogrzewanie gazowe będzie po prostu najbardziej efektywne. Będziemy mogli również wybrać dobry piec gazowy, np. Vitodens 100.

Jaki piec gazowy jest najlepszy do domu?

Wybór odpowiedniej jakości pieca gazowego zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem i wybór powinien być dokonany przez doświadczonego instalatora, który ma wiedzę, jak również potrafi dokładnie czytać projekt domu.

Piec gazowy musi mieć odpowiednią moc, aby spokojnie móc sobie poradzić z ogrzewaniem całej powierzchni. Producenci kotłów udostępniają tego rodzaju parametry. Dodatkowo liczą się takie aspekty, jak:

  • rozmiar kotła i sposób jego montażu,
  • budowa i sposób działania,
  • efektywność ogrzewania oraz energooszczędność,
  • dobry rodzaj palnika,
  • optymalne zużycie gazu,
  • mechanizmy zabezpieczające,
  • możliwość sterowania zdalnego,
  • łatwość serwisu.

Piec gazowy wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem można bez problemów kupić w sklepie https://sklep.vinstal.pl/.

Zobacz także: https://www.budomania.pl/co-to-jest-termostat-pokojowy-i-jakie-sa-jego-zalety/

Jakie korzyści ma ogrzewanie gazowe?

Ogrzewanie gazowe przede wszystkim jest ekologiczne, nie wpływa negatywnie na środowisko i jakość powietrza. Dodatkowo nie musimy kupować i magazynować opału, nie ma konieczności czyszczenia pieca, uzupełniania podajnika.

Instalacja gazowa pozwala na swobodne, równomierne ogrzanie całego domu. Gdy będziemy posiadać dodatkowo odpowiednie sterowanie, jak również regulatory pokojowe, bez problemów ustalimy taką temperaturę, która dla nas będzie najlepsza. Pozytywnie wpłynie to między innymi na mniejsze zużycie gazu.

Dodaj komentarz