Home>>Ogród i Taras>>Domek narzędziowy na wymiar — co musisz wiedzieć?
domek na narzedzia
Ogród i Taras

Domek narzędziowy na wymiar — co musisz wiedzieć?

Domek narzędziowy to świetne rozwiązanie do przechowywania sprzętów i narzędzi. Dzięki niemu możliwe jest utrzymanie porządku na działce. Warto poznać kilka szczegółów, którymi należy kierować się podczas budowy domku, żeby posłużył on przez długi czas.

Jaki domek narzędziowy wybrać?

Decydując się na postawienie na działce domku na narzędzia, warto zastanowić się, czy wybrać gotowy domek dostępny w sklepach budowlanych i ogrodniczych, czy zaprojektować i zaplanować jego budowę według własnych wytycznych. Pierwsza opcja bez wątpienia sprawdzi się na dużych działkach, na których nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca na postawienie domku narzędziowego. Rozwiązanie to jest również korzystniejsze ze względu na czas realizacji. Gotowy domek wystarczy kupić, przetransportować we właściwe miejsce, zamontować i można z niego od razu korzystać. W przypadku, gdy działka nie jest duża, ma nierówny kształt lub powierzchnie warto postawić domek zaprojektowany indywidualnie pod dostępną przestrzeń. Domek narzędziowy na wymiar może mieć dowolne parametry, zarówno zewnętrzne, jak i dostosowaną przestrzeń wewnątrz. Możliwe jest zaplanowanie całego układu regałów, półek i wieszaków, tak aby wykorzystać przestrzeń domku do maksimum.

Na co zwrócić uwagę podczas budowy domku narzędziowego?

Główną funkcją domku narzędziowego jest przede wszystkim przechowywanie sprzętów niezbędnych do pracy w ogrodzie. Jednak przy odpowiednim rozplanowaniu dostępnej przestrzeni możliwe jest również składowanie w nim  drewna opałowego. Zaaranżowanie domku narzędziowego w taki sposób, żeby służył również jako drewutnia ogrodowa, pozwoli zaoszczędzić miejsce na działce. Dodatkowo wszystko, co niezbędne będzie przechowywane w jednym miejscu.

Przy budowie domku na narzędzia warto zadbać o zastosowanie odpowiednich materiałów, tak, aby przechowywane sprzęty nie były narażone na nadmierną wilgoć lub kontakt z wodą. Do wyposażenia wewnątrz warto zastosować rozwiązania, które umożliwią wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Przydadzą się półki na ścianach, regały z możliwością przestawiania czy wieszaki. Dodatkowo ważne jest, żeby zamontować zabezpieczenia. Jak wiadomo dobrej jakości sprzęty i narzędzia ogrodowe są drogie, co może przyciągnąć złodziei i zachęcić do włamania. Dobry zamek czy kłódka uniemożliwią lub zniechęcą potencjalnych złodziei od kradzieży.

Dodaj komentarz