Home>>Budowa i Remont>>Blachodachówka – jak wybrać najlepszą?
dach
Budowa i Remont

Blachodachówka – jak wybrać najlepszą?

Blachodachówka to bardzo popularny sposób na pokrycie dachu. Na jego powodzenie wpływa m.in. świetny wygląd i atrakcyjna cena. Takie pokrycia dachowe szybko się nakłada, a ich trwałość pozwala cieszyć się wysokiej jakości dachem przez wiele lat. Jak wybrać blachodachówkę dla siebie?

Jakie są rodzaje blachodachówki?

Blachodachówka w Koninie i innych polskich miastach to jedno z najchętniej wybieranych pokryć dachowych. Wszystkie modele można podzielić m.in. ze względu na to, jak wyglądają. Wyróżnia się np. blachodachówki płaskie, karpiówki czy faliste. Dzięki temu wpisują się one w różne style architektoniczne.

Jedną z hurtowni pokryć dachowych w Koninie jest Plast-Metal. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się blachodachówki modułowe i trapezowe o różnych profilach. Oczywiście blachodachówkę można kupić także w innych miastach w całej Polsce. Poza dachami ma ona też inne zastosowania.

Blachodachówka – jak wybrać konkretny model?

Przy wyborze blachodachówki najpierw trzeba wziąć pod uwagę jej zastosowanie. Zupełnie inny profil sprawdzi się na domach ze strzelistym dachem, a inny na drzwiach garażowych. Następnie warto wziąć pod uwagę kolor blachodachówki, aby pasowała ona wizualnie do stylu budynku i elewacji.

Warto też zwrócić uwagę na jej grubość i zastosowane technologie, które wpływają na trwałość materiału. Najlepiej pojechać do znajdującej się w pobliżu hurtowni dachowej. Konin i inne miasta oferują mnóstwo takich miejsc. Na żywo najlepiej ocenić wygląd i jakość danej blachodachówki.

Jakie są zalety blachodachówki?

Blachodachówka ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest lżejsza niż dachówka, dzięki czemu nada się nawet do starszych budynków. Od dachówek różni się także ceną. Mniejszym kosztem można wykonać równie efektowny dach, który wizualnie właściwie niczym się nie różni.

Najlepsza blachodachówka to taka, która wygląda dobrze i pasuje do budynku. Ponadto odznacza się wysokim poziomem wytrzymałości i nie zmienia koloru pod wpływem promieniowania słonecznego.

Dodaj komentarz