Home>>Narzędzia>>5 narzędzi, które powinien posiadać każdy domowy majsterkowicz
Narzędzia w domu
Narzędzia

5 narzędzi, które powinien posiadać każdy domowy majsterkowicz

Montaż nowych mebli, przymocowanie ram i obrazów do ściany, naprawa drobnych usterek – to tylko niektóre z prac, do których każda złota rączka potrzebuje odpowiednich narzędzi. Wiertarkę, opalarkę, poziomicę i wiele podobnych produktów znajdziemy od 4 czerwca w sklepach Netto.

Niezależnie od tego, czy majsterkowanie jest naszym hobby, czy też koniecznością, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, dzięki którym proste prace naprawcze wykonamy samodzielnie, bez konieczności zwracania się do fachowców. Bez względu na rozmiary domowego warsztatu, istnieje kilka przyrządów, których nie może w nim zabraknąć.

Wiertarka

Podstawowym narzędziem, które musi znaleźć się w skrzynce każdego domowego majsterkowicza, jest wiertarka. Jest ona niezbędna przy wykonywaniu nawet najprostszych prac remontowych, naprawczych oraz dekoracyjnych. Aby urządzenie było jak najbardziej użyteczne, należy zwrócić uwagę na moc – najlepiej, aby wynosiła powyżej 700 W. W sklepach Netto znajdziemy wiertarkę udarową o mocy 810 W (99 zł). Dzięki funkcji użycia udaru urządzenie będzie odpowiednie również do wiercenia w betonie i cegle. W zestawie znajdziemy także walizkę, która ochroni narzędzie przed uszkodzeniami.

Wkrętaki

Wkrętaki czy też śrubokręty to akcesoria, które powinny się znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Za ich pomocą dokonamy wszelkich podstawowych napraw oraz montaży. Do ich obsługi nie potrzeba specjalistycznych umiejętności, a jedynie odrobiny wprawy. W Netto znajdziemy zestaw wkrętaków i bitów, rozmieszczonych na półce (69,99 zł). W pakiecie znajdują się m.in. grzechotka, 23 szt. wkrętaków, 60 szt. bitów oraz 6 szt. końcówek nasadowych. Dzięki różnorodności elementów oraz praktycznej półce, taki zestaw będzie idealnym dopełnieniem domowego warsztatu.

Opalarka

Opalarka to urządzenie o niezwykle szerokim spektrum zastosowań, co czyni je niezbędnym elementem wyposażenia każdego majsterkowicza. Posłuży nam ona m.in. do lutowania kabli, suszenia pomalowanych bądź polakierowanych powierzchni, zimą przyda się w samochodzie do odmrażania zamka czy pokrywy bagażnika, a latem do rozpalania grilla. Sieć sklepów Netto w swojej ofercie ma opalarkę 1600 W (39,99 zł) o dwóch stopniach mocy: 1000 W (380°C) i 1600 W (500°C).W zestawie znajdują się różne rodzaje dysz, co sprawia, że jej działanie jest jeszcze bardziej wszechstronne.

Poziomica

Poziomica jest niezbędna do wszelkich wykończeniowych prac remontowych czy dekoratorskich. Jeśli chcemy mieć pewność, że obraz na ścianie czy szafka kuchenna wiszą równo, nie obejdziemy się bez tego narzędzia. Do wyposażenia domowego warsztatu idealna będzie poziomica laserowa 3w1 (16,99 zł). Poziomice laserowe są dokładniejsze niż tradycyjne, przydadzą się do pracy w trudno dostępnych miejscach, dzięki czemu doskonale sprawdza się we wnętrzach.

Klucze płaskooczkowe

Z nadejściem wiosny coraz częściej porzucamy samochody na rzecz jazdy na rowerze. Zwykle po zimie sprzęt potrzebuje przeglądu i napraw drobnych usterek, które wykonamy przy użyciu kluczy płaskich. Zarówno w domu, jak i w garażu przydadzą nam się również klucze oczkowe, które są niezastąpione w trudnodostępnych miejscach. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie zestaw kluczy płaskooczkowych z grzechotką (59,99 zł). Takie połączenie sprawi, że będziemy mieć wszystko pod ręką, a praca będzie przebiegać szybciej i sprawniej.

Wszystkie wymienione wyżej narzędzia to prawdziwy must have każdego majsterkowicza, dlatego warto przemyśleć ich zakup również w kontekście zbliżającego się Dnia Ojca (23.06). Z pewnością każdy tata ucieszy się z tak praktycznego prezentu.

Te oraz wiele innych narzędzi, niezbędnych do skompletowania domowego warsztatu, znajdziemy w sklepach Netto od 4 czerwca.

Dodaj komentarz